Well House Hotell

Well House Hotell Istanbul, som ligger i distriktet Golden Horn och cirka 25 minuter till fots från Dolmabahçepalatset, har utsikt över trädgården. Dessutom finns WiFi i hela boendet i detta hotell.

7 rum har flerkanals TV och plattskärms-TV med satellitkanaler, samt luftkonditionering för att garantera en bekväm vistelse. De är möblerade med skrivbord. Dessutom finns det ljudisolerade fönster. Gästerna hittar hårtorkar och handdukar i badrummen, som är utrustade med en separat toalett och en dusch.

Restaurangen Istanbulin serverar olika typer av turkiska rätter och ligger ganska nära Well House Hotell.

Hotellet ligger i Istanbuls centrum, inom 600 meter från Askerî Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığı och 2 km från Museet för samtida konst. För affärsresenärer erbjuds Leandertornet ungefär 3 km bort. Du hittar Istiklalgatan nära Well House Hotell. Tunnelbanestationen Taksim - utgang Gezi Parki är belägen ungefär 10 minuter till fots från boendet.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Well House Hotell Istanbul
Park By Clover Nisantasi Harbiye Sisli
Mobilpris

Park By Clover Nisantasi Harbiye Sisli

8.5
Fantastiskt 296 recensioner
229 m från boendet
USD 86 USD 77
per natt
Crowne Plaza Istanbul Harbiye By Ihg
Mobilpris

Crowne Plaza Istanbul Harbiye By Ihg

7.5
Bra 377 recensioner
254 m från boendet
USD 74 USD 67
per natt
Musk Hotel
Mobilpris

Musk Hotel

6.8
Ganska bra 478 recensioner
267 m från boendet
USD 23 USD 21
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Istanbul Sabiha Gokcen internationella flygplats
    42 km

    Tågstationer

    Sirkeci Train Station
    3,5 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Matställen

    • Matplats utomhus

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare

    I rummen

    • Sittgrupp
    • Uteplats

    I badrummet

    • Gratis toalettartiklar

    Utrustning

    • LCD-TV

    Design

    • Parkettgolv

    Viktig information

    Incheckning: från 14:00 till 23:59
    Utcheckning: senast 12:00
    Vanliga frågor
    • 🚎
      Vilka hållplatser för kollektivtrafik ligger nära Well House Hotell?
      Den närmaste busshållplatsen är Basin Yayin Yueksek Okulu, den ligger 5 minuters promenad från Well House Hotell och tunnelbanestationen Taksim - utgang Gezi Parki ligger bara 10 minuters promenad bort.
    • Erbjuder Well House Hotell städtjänster?
      Ja, kemtvätt och hushållsservice finns på Well House Hotell för gästernas bekvämlighet.
    • Har rummen på detta hotell en arbetsplats?
      Några rum på detta hotell har arbetsbord.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Istanbul Sabiha Gokcen internationella flygplats
    42 km

    Tågstationer

    Sirkeci Train Station
    3,5 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Well House Hotell Istanbul

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng